Zapowiedź - 25 to life
SS-NG #34 wrzesień 2005
6


Wacław "DRIZIT" Beck
PRODUCENT: Avalanche Software  WYDAWCA: SCi / Eidos  GATUNEK: TPP  WWW
    Jeżeli kręcą cię gry pokroju GTA i chciałbyś jeszcze raz pohasać po ulicach, wspinając się w hierarchii przestępczego, bądź policyjnego świata to jest szansa, że 25 TO LIFE, przypadnie Ci do gustu.
Stając przed 25 TO LIFE, musimy po raz kolejny zdecydować, którą pigułkę zażyjemy…
Ale zanim to zrobimy i przejdę do opisu dwóch stron dostępnych grze, przedstawię Wam parę podstawowych faktów, dotyczących najnowszego dziecka Avalanche Software.
Gra, o której mowa jest przedstawicielem gatunku TPP (jak w przypadku GTA), w którym wcielamy się w rolę gangstera, lub policjanta i wykonując swoje zadania stawiamy czoła życiu na ulicy.
W grze możemy kreować swoją postać w dowolny sposób. Tak więc możemy wedle własnego widzimisie „zarządzać” wyglądem oraz stylem naszego bohatera.
Czy jednak będzie nam dane aż tak modyfikować wygląd głównego bohatera jak w GTA: SA? Poczekamy, zobaczymy.
Do wyboru mamy stronę gangsterów lub policji…
  GANSTA PARADISE


Po stronie gangsterów mamy do dyspozycji 6 dryblasów. Freeza, J-Dub’a, Shaun oraz kolejną trójkę, która, podobnie jak po stronie policji, na razie została zatajona.
Są to członkowie gangu z 22 ulicy, znanego z brutalnych zabójstw oraz handlu narkotykami. Ich szefem jest Shaun, natomiast jego prawą ręką Freez, z którym znają się od dziecka. Freez jest Portorykańczykiem, który wyznaje zasadę: najpierw strzelaj, potem pytaj. Jednak w przeciwieństwie do Shauna, który chce zostać „donem” własnego kryminalnego imperium, nasz latynos ma ochotę „wyjść z gry”. Powodem tej decyzji jest troska o żonę Monikę, oraz o przyszłość ośmioletniego syna Donell, którego to Freez chce ustrzec od losu, jaki spotkał jego samego – od świata kryminalnego, oraz narkotyków.
Trzecia przedstawiona postać, J-Dub, jest typowym tępym pomocnikiem oraz szoferem Shauna.
  NIEBIESKIE, NIEBIESKIE, NIEBIESKIE…EŁO ŁEŁO ŁEŁO


Stając po stronie policji możemy wcielić się w role jednego z 5 przedstawicieli prawa.
Na razie twórcy gry nie ujawnili wszystkich postaci. Wiemy już, że będziemy mogli kierować ruchami detektywa Lestera Wiliamsa. Nasz detektyw jest 40 letnim dobrze wysportowanym etycznym idealistą. Jest pracownikiem wydziału wewnętrznego i ma przyjemność często współpracować z detektyw Marią Mendozą, która jest naszą drugą „bohaterką”.
Pani detektyw używa niekonwencjonalnych metod pracy, przez co przebywanie w jej towarzystwie jest dosyć interesujące. W grze przyjdzie nam poznać jej mroczną stronę.
Trzecią przedstawioną nam osobą jest Mordecain Brown.
Niewiadomą zostają jeszcze 2 postacie…

  TRYBY ROZGRYWKI


Jeżeli chodzi o rozgrywkę to mamy do dyspozycji zarówno rozbudowaną kampanię dla jednego gracza jak i tryb wieloosobowy maksymalnie dla 16 graczy. Tryb dla wielu graczy w „trybie” gangster, pozwoli nam na „wyhodowanie” naszego pupilka i zmierzenie się nim z innymi graczami na ulicznym polu walki.
Będziemy w nim mieli do dyspozycji własne terytorium, którego będziemy musieli bronić. Jeżeli zaś chodzi o policję, to tradycyjnie będziemy strzelali w głowy złoczyńców, w imię pokoju i sprawiedliwości.
  40 GUNÓW NA UMRZYKA SKRZYNI


Jak większość produkcji na rynku i ta gra umożliwi nam robienie z człowieka kilkudziesięciokilogramowego, świeżego pokarmu dla rybek. Dostępnych będziemy mieli 40 broni, za pomocą których będziemy mogli zabić, lub w inny sposób pastwić się nad przeciwnikami. Do dyspozycji będą miedzy innymi shotgun’y, karabiny maszynowe, broń do ogłuszania, gaz łzawiący, kij bejzbolowy, koktajl molotova, pałkę … itd. itp.

  TRAILER PRAWDĘ CI POWIE?


Twórcy gry praktycznie nic nie mówią o enginie gry, ani jej fizyce. Jedyna informacja, jaką otrzymujemy głosi, że środowisko miasta odwzorowane w grze będzie wysoce interaktywne, np. alarmy samochodowe oraz przechodnie na których trafimy, mają zdradzać naszą pozycję. Możemy się także spodziewać szczekających psów. Ale co tam, psy szczekają, gangsterzy idą dalej… To praktycznie tyle.
Na szczęście twórcy udostępnili trailer. Na jego podstawie można powiedzieć, że tekstury, które zobaczymy w grze będą naprawdę wysokiej jakości. To samo tyczy się fizyki gry. Śmieci zwiewnie przemykają po peronie, ludzie poruszają się bardzo płynnie, a kamienne słupy stojące na dworcu bardzo „przyjemnie” rozpryskują się pod pociskami z pistoletów. Bardzo wyraźnie czuć materię poszczególnych przedmiotów. Jeżeli wrażenia z trailera przeniosą się na grę, to możemy spodziewać się bardzo dobrego tytułu.
  RAPUJ Z NAMI


Jeżeli nie trawisz rapu, to ścieżka dźwiękowa nie przypadnie ci do gustu, ponieważ podczas rozgrywki usłyszymy same rytmy hip hopu. W grze będziemy wykonywać zadania przy różnorodnej muzyce, począwszy od pionierów gatunku, aż do artystów dnia dzisiejszego jak: 2Pac, Xzibit, Public Enemy, DMX, Shyne, KRS-One, Getto Boys, Tech N9ne, usłyszymy w niej także pięć ekskluzywnych kawałków stworzonych na potrzeby gry. Jeżeli jesteś ciekaw jak będzie brzmiała muzyka w grze, to możesz posłuchać jej próbek na oficjalnej stronie internetowej. Musze przyznać ze fragmenty, które miałem okazję przesłuchać są naprawdę świetne, a utwór wykorzystany w trailerze, wpasowany do sytuacji w nim pokazanej w dobry sposób.

  KONIEC ENDE, WIĘCEJ PIC NIE BĘDĘ….


Sądząc po zapowiedziach twórców, gra może być naprawdę dobra, jeżeli oczywiście obietnice się sprawdzą, a engine gry będzie wstanie udźwignąć nasze wymagania.
Premiera gry przewidziana jest na październik b.r., a wydana będzie na PC, PS2 oraz XBOXa.
Czekam z niecierpliwością
Zapowiedź - 25 to life
SS-NG #34 wrzesień 2005
6