Wyłowione z Sieci - Gry PC
SS-NG #34 wrzesień 2005
3


Kuba "kYuba" Bujakowski
  GC 2005 – PODSUMOWANIE TARGÓW


Źródło: Gry-OnLine.pl
W sierpniu odbyły się największe Europejskie targi growe. Wzięło w nich udział 280 wystawców z 15 państw, 134 tysiące graczy, 2 tysiące dziennikarzy z 28 krajów – takimi
liczbami zamknęły się tegoroczne Games Convention 2005 w Lipsku. Organizatorzy nie kryją
zadowolenia – ich ostrożne szacowania wzrostu popularności imprezy zakładały 110 tysięcy
odwiedzających. W porównaniu do minionego roku oznacza do 30-procentowy wzrost popularności (2004 rok to 105 tysięcy sprzedanych biletów i 1700 dziennikarzy z 21 państw).
Główna hala kompleksu targowego w Lipsku. Nadal jednak GC to targi przygotowane przede wszystkim z myślą o niemieckim odbiorcy – większość prezentacji odbywa się dla niego właśnie, gros presspacków nie istnieje w wersji angielskiej, a obsługa stoisk wykazuje popłoch, gdy zainteresowany przejawi chęć komunikacji w języku innym niż Goethego.
Powyższe nie zmienia faktu, iż GC są obecnie największymi w Europie targami gier
komputerowych, a swoim rozmachem śmiało konkurują z imprezami zarówno w Tokyo jak i w Los Angeles

Najbardziej nowatorską grą targów wybrany został FAHRENHEIT – klimatyczna przygodówka z katalogu Atari. Najlepiej zapowiadającą się grą pecetową – F.E.A.R. – niezwykle grywalnie się zapowiadająca strzelanka Vivendi Universal.

Games Convention 2006 zaplanowane zostały na 22-27 sierpnia przyszłego roku.


  HITMAN: BLOOD MONEY

  WAY OF CRIME, CZYLI GTA W BUDAPESZCIE


Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
Węgierski zespół programistów ukrywających się pod nazwą VIVO Entertainment ogłosił, iż
pracuje nad nowym projektem o nazwie WAY OF CRIME. Gra zapowiadana jest jako GTA z akcją przeniesioną do Budapesztu. Samo wirtualne miasto, ma być dużo większe od metropolii znanej nam z VICE CITY. Tak, tak, VICE CITY, nie z SAN ANDREAS. Głównym bohaterem programu będzie młody student pracujący w Budapeszcie jako kierowca ciężarówek. Pewnego dnia policja znajduje w jego aucie narkotyki, a młodzieniec zostaje
aresztowany. Chłopak ucieka jednak z komisariatu, co staje się pierwszym krokiem do
rozpoczęcia życia przestępczego i pracy dla mafii. Projekt jak widać średnio ambitny, zarówno od strony fabularnej, jak i pod względem rozmachu. Mimo wszystko trzymamy kciuki. Wydanie WAY OF CRIME planowane jest na rok 2006.

  TOP 10 W WIELKIEJ BRYTANII


Przedstawiamy wam kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na wyspach Brytyjskich. Ranking obejmuje okres o 14 do 30 sierpnia.

1. Battlefield 2 (Electronic Arts)
2. Football Manager 2005 (SEGA)
3. The Sims 2: University (Electronic Arts)
4. Half-Life 2 (Vivendi Universal)
5. The Sims 2 (Electronic Arts)
6. Guild Wars (NCSoft)
7. World of WarCraft (Vivendi Universal)
8. Lord of the Rings: Battle for Middle Earth (Electronic Arts)
9. Championship Manager 5 (Eidos)
10. Rome: Total War (Activision)

  S.T.A.L.K.E.R. – PLOTKI O WSTRZYMANIU PRAC FAŁSZYWE


Źródło: Gry-OnLine.pl
Kolejne opóźnienia premiery gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl z pewnością nie wpływają pozytywnie na samopoczucie fanów, którzy zaczynają wymyślać już własne teorie na temat tego czy program w końcu się ukaże, czy też nie. W ostatnich dniach doszło nawet do tego, że ktoś rozpuścił plotki o anulowaniu prac nad tym tytułem. Interweniował koncern THQ. Głównym powodem wstrzymania produkcji gry, miały być właśnie kolejne opóźnienia.
Przedstawiciele THQ bardzo szybko zareagowali na te rewelacje oświadczając, że plotki są
fałszywe. Ukraińskie studio GSC Game World nadal pracuje nad S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of
Chernobyl, a program trafi na rynek gdzieś w 2006 roku (wiadomo jednak, że nie będzie to
wcześniej niż w kwietniu, gdyż właśnie wtedy rozpoczyna się kolejny rok fiskalny THQ – w
aktualnym gry nie uwzględniono).


  HEROES OF MIGHT AND MAGIC 5

  OGRANICZENIA NA GRY MMORPG


I stało się to, co wiele osób się spodziewało. Po przeanalizowaniu zgubnego wpływu gier internetowych na zdrowie fizyczne oraz psychiczne osób w nie grających, władze w Chinach postanowiły wprowadzić ograniczenia czasowe na sieciową rozgrywkę. Opierać się będą one na dosyć oryginalnym i tak samo brutalnym systemie. Otóż, po ok. 3 godzinach grania bez przerwy, nasza postać będzie powoli tracić swoje statystyki oraz umiejętności co ma podobno wymusić na graczach opuszczenie świata swojej ulubionej gry. Jeśli gracze natomiast będą się temu opierać ich bohatera może czekać nawet kompletne pozbawienie wszystkich atrybutów. Zakaz obejmować będzie najsłynniejsze światowe MMORPGi takie jak WOW, czy LINEAGE II.

  HITMAN: BLOOD MONEY


Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
Jedną z najciekawszych ofert na tegorocznych targach GC miał chyba Eidos, który nie tylko prezentował najnowsze przygody Lary Croft, czy następnych Commandosów, ale też inną doskonałą serię, w której głównym bohaterem jest łysy morderca o kryptonimie Agent 47. Do obejrzenia gry zachęcić miał pan w czarnym garniturze, z wielką spluwą w rękach, który przed stoiskiem firmy pozował do zdjęć, tymczasem prawdziwa atrakcja czekała nas wewnątrz, gdzie znajdowały się konsole z HITMAN: BLOOD MONEY. Kolejna część perypetii Agenta 47 będzie z pewnością lepsza od poprzedniczek. Autorzy postarali się o zupełnie nową fabułę, której wydarzenia obracać mają się wokół ICA, agencji dla gdzie pracuje nasz bohater. Z niewyjaśnionych przyczyn, pracodawca zaczął eliminować swych dotychczasowych podwładnych, a agent 47 może być kolejny na liście. Bierze więc swą nieodłączną garotę i pistolet z tłumikiem, by ponownie wykonać, być może swe ostatnie, zadanie. Agent 47 dostanie nowe rodzaje broni, zmieni się także sposób walki. Otóż im bardziej nasze działania będą krwawsze, tym zwiększą się szanse wykrycia bohatera. Wracając do broni, to teraz większość z nich jest modyfikowalna, a więc można do nich dołączyć np. tłumik, czy też lunetę, zwiększając tym samym zasięg oraz precyzję strzałów. Jeśli natomiast zagubimy się nieco podczas wykonywania zadania, lub nasze dane o celu nie są pełne, zawsze możemy dokupić dodatkowe informacje, które uczynią pracę znacznie łatwiejszą. Znacznie większą swobodę otrzymamy też w kwestii wyboru rodzaju śmierci dla naszej ofiary, nie będzie on więc z góry ustalony. Teraz będzie to zależeć od naszej inwencji twórczej, posiadanej broni oraz lokacji. Premiera krwawych pieniędzy pod koniec tego roku.
  KARCIANKA WOW


Źródło: Gry-OnLine.pl
Już wkrótce do licznego grona „karcianek” dołączy kolejna produkcja, a to za sprawą
porozumienia zawartego pomiędzy Blizzard Entertainment oraz Upper Deck Entertainment. Co ciekawe, tym razem będzie to gra w całości oparta na programie komputerowym, a dokładniej WORLD OF WARCRAFT. World of WarCraft: The Trading Card Game trafi na rynek w przyszłym roku. Upper Deck Entertainment otworzył oficjalną stronę internetową gry, gdzie już wkrótce pojawi się mnóstwo ciekawych informacji na temat tej produkcji (na razie można zapisać się jedynie na tzw. „newsletter”). Głównym projektantem tej „karcianki” jest Brian Hacker, który ma już za sobą inny twór tego typu: Shaman King: The Card Game. Wspomniany wyżej jegomość bardzo blisko współpracuje z Blizzard Entertainment – chodzi o to, aby jak najwierniej przenieść realia świata Azeroth do nowej gry. Wiadomo już, że obie produkcje będą ze sobą ściśle powiązane. W paczkach z kartami do World of WarCraft: The Trading Game, gracze znajdą specjalne zdrapki odsłaniające rozmaite kody, które np. pozwolą zmienić wygląd bohatera w tradycyjnej wersji programu. Już wkrótce poznamy
więcej ciekawostek dotyczących powiązań pomiędzy komputerową i karcianą edycją WORLD OF WARCRAFT.


  S.T.A.L.K.E.R.

  SOURCE CODE QUAKE III: ARENA DOSTĘPNY W SIECI


Id Software postanowiło zrobić naprawdę ogromną niespodziankę graczom i udostępnić w sieci, całkowicie za darmo kod źródłowy, jednej z najlepszych strzelanin Johna Carmacka – QUAKE III. O możliwościach płynących z tego prezentu pisać chyba nie muszę. Od teraz wszyscy pasjonaci programowania oraz tworzenia modów będą mogli zagłębić się w dziesiątki stron, kodu gry i poznać ją od podszewki. Na bazie silnika QUAKE III wciąż można robić bardzo przyzwoicie wyglądające gry. Także, panowie programiści, do roboty. Source code pobrać można praktycznie ze wszystkich ważniejszych serwisów growych jak i stron poświęconych QUAKE’owi.

  HOMM 5 W SIECI


Źródło: Gry-OnLine.pl
Nie lada problem mają panowie z koncernu UbiSoft oraz firmy Nival Interactive, którzy wspólnie odpowiadają za produkcję gry Heroes of Might & Magic V. Przed kilkoma dniami w sieci pojawiła się bowiem wersja beta programu, która pozwala zobaczyć, jak prezentuje się nowa odsłona kultowego cyklu w akcji.
Sprawa jest o tyle poważna, że skradzione i udostępnione w Internecie pliki prawdopodobnie pozwalają w pełni eksploatować program. Według informacji pojawiających się na zagranicznych forach, grze brakuje tylko niektórych elementów audiowizualnych. Według innych wieści, jest to nic innego jak wczesna wersja beta Heroes of Might & Magic V, nie zawierająca mnóstwa elementów, które zostały wprowadzone do gry w ostatnim czasie. Jakkolwiek nie wyglądałaby prawda, przedstawiciele UbiSoft mają trudny orzech do zgryzienia – nieuczciwi gracze mogą bowiem sobie wyrobić już teraz zdanie o niepełnej wersji programu i np. zniechęcić się do kupna gry, gdy ta pojawi się na rynku.


  STAR WARS: GALAXIES

  BET ON SOLDIER: KRWAWY SPORT – NAJLEPSZĄ GRĄ TARGÓW GC!


Źródło: Techland.pl
Firma Techland z przyjemnością informuje, że wydawana przez nią gra Bet on Soldier: Krwawy Sport została w głosowaniu zwiedzających wybrana na najlepszą produkcję zaprezentowaną na targach Games Convention. Bet on Soldier to nowatorska produkcja FPP francuskiej firmy Kylotonn, w której gracz wciela się w najemnika przyszłości walczącego dla pieniędzy i zemsty w telewizyjnym show Bet on Soldier. Gracz do dyspozycji będzie miał potężny arsenał nowoczesnej broni, którą można modyfikować i unowocześniać. Wykorzystywać będzie mógł również kuloodporne tarcze, pancerze oraz wiele rodzajów granatów.

  RF ONLINE OFICJALNIE W USA I ANGLII


Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl)
To już oficjalna informacja – Codemasters zamierza wydać na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych grę MMORPG, która odniosła wielki sukces na Dalekim Wschodzie – RF Online (Rising Force Online). Wszystko to będzie możliwe dzięki nabytej licencji od południowo koreańskiego wydawcy CCR.
Wschodni gracze już w liczbie miliona zasiedli do sieciówki, w której wcielić możemy się w robota, obdarzonego w super urządzenia i najnowsze technologie.
Premiera w USA i Anglii w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  STAR WARS: GALAXIES CORAZ WIĘKSZA


Źródło: GryOnLine.pl
Przedstawiciele LucasArts oraz Sony Online Entertainment poinformowali, iż znakomita gra MMO, Star Wars Galaxies, otrzyma kolejne, trzecie już rozszerzenie, zatytułowane Trials of Obi-Wan. Premiera dodatku nastąpi 1 listopada wraz z pojawieniem się na rynku gry Star Wars Battlefront II oraz filmu Star Wars : Episode III Revenge of the Sith na DVD. Jednocześnie podano do wiadomości, iż Star Wars Galaxies wraz z dodatkami została sprzedana w ponad milionie egzemplarzy.
Dzięki Trials of Obi-Wan gracze otrzymają możliwość wykonywania zadań zlecanych przez mentora Luka Skywalkera. W tym celu przeniesiemy się na planetę Mustafar, gdzie czeka nas wiele wyzwań, m.in. odnalezienie czerwonego kryształu, który tworzy lawopodobny miecz świetlny. Szczęśliwcy, którym uda się sprostać wszystkim prośbom Obi-Wana zostaną hojnie wynagrodzeni. Twórcy gry przygotowali ponad 50 questów, wśród których znajdują się misje ratownicze czy eksploracja krążownika Republiki, który rozbił się podczas misji.

  BETA TESTY HOMM 5 ROZPOCZĘTE!


Pod tym linkiem możecie zapisywać się na oficjalne testy piątej części, znakomitej serii HEROES OF MIGHT AND MAGIC. Szansę ma każdy, więc warto spróbować. Testy rozpoczną się już we wrześniu i trwać będą do końca listopada. Liczba beta testerów oscylować ma w granicach 1000 osób.
Wyłowione z Sieci - Gry PC
SS-NG #34 wrzesień 2005
3