Zapowiedź - The Sims 2: Nightlife
SS-NG #34 wrzesień 2005
17


Kuba "kYuba" Bujakowski
PRODUCENT: Maxis  WYDAWCA: EA  GATUNEK: symulacja  WWW
    Kiedy zapytacie się kogoś starszego o to co będziecie wspominać do końca życia, zawsze odpowie wam tak samo: „szkołę i studia bo to najpiękniejszy okres w życiu”. Niektórzy dorzucą wam jeszcze do tego pierwszą miłość czy też jakieś oryginalne wakacje i na tym koniec. Dziwne prawda? Ale taka jest rola dorosłych, żeby ustrzegać młodzież/dzieci od złego. Faktem jednak jest, że dużo lepiej niż szkoła i była panienka wwiercą wam się w pamięć imprezy, biby i balangi, czyli ogólnie mówiąc, wasze „nocne życie”.
Ciekawe czy do podobnego wniosku doszli panowie z Maxis, podczas myślenia nad kolejnym dodatkiem do znoszącej złote jaja kury, jaką z pewnością jest seria THE SIMS. Mieliśmy już wakacje, chodzenie na randki, oraz studiowanie, balangowanie też już co prawda było ale, jak to się mówi, od przybytku głowa nie boli. Tym razem nasze ukochane simy zamiast balować w swoich własnych, ciasnych mieszkaniach, wyjdą na miasto aby poszaleć a największych okolicznych klubach i dyskotekach. Ale najpierw...  ACHTUNG! PARENTAL ADVISORY!


Drogi czytelniku! Czy masz 18 lat? Wiedz bowiem, że jest to najważniejsze pytanie w tej chwili. Dlaczego?, spytasz się pewnie, już śpieszę z odpowiedzią. Otóż, drogi czytelniku, musisz wiedzieć, iż artykuł, który właśnie zamierzasz przeczytać może zawierać treści nieprzeznaczone dla twojego, niepełnoletniego jeszcze umysłu. Miłość, sex, imprezy, to nie zagadnienia, którymi powinien interesować się żądny wiedzy, zmuszany do nauki człowiek. Dla własnego dobra (i dobra swojej przyszłości), upewnij się czy masz 18 lat, poprzez zajrzenie do legitymacji szkolnej bądź dowodu, albowiem skutki płynące z przeczytania tego tekstu przez Ciebie (jeśli nie masz 18 lat) mogą być dramatyczne. Ba, wręcz przerażające. Jeśli zatem nie jesteś pełnoletni i przeczytałeś chociażby ten wstęp, udaj się do najbliższego kościoła na spowiedź i zażycz sobie cielesną pokutę. Dziękuje za uwagę. Wszyscy pełnoletni mogą czytać dalej.  IT’S NEW, NEW, NEW...


Jak na dodatek przystało, THE SIMS 2: NIGHTLIFE zaoferuje nam szereg nowych opcji i możliwości. Jedną z najważniejszych będzie dodanie nowej aspiracji naszego sima. Teraz oprócz popularności, wiedzy, miłości, pieniędzy oraz rodziny nasz podopieczny będzie mógł pragnąć przyjemności. Najzwyklejsze, trywialnej, przyjemności. Sposobów na jej zaspokajanie będzie kilka (tak, dobrze czytacie, sex nie jest jedynym źródłem przyjemności, jakby co niektórzy mogli myśleć). Wskaźnik zadowolenia naszego sima, będziemy mogli podnieść poprzez przeróżne imprezy, biby z przyjaciółmi oraz poprzez wydarzenia sprawiające szybsze bicie serca i tzw. „zastrzyk” adrenaliny. Czym jeszcze postanowili nas zaskoczyć autorzy gry? Uwaga, po raz pierwszy w historii serii pojawi się możliwość posiadania własnego samochodu. Koniec z zapieprzaniem do pracy o wyznaczonej godzinie. Koniec z dojeżdżaniem za pomocą jakiegoś złoma. Jeśli zakupimy sobie odpowiednio szybki sprzęt, nasza droga do pracy będzie trwała nie 60 a 6 min. Każdy chyba wie ile czasu pozwoli nam to zaoszczędzić. Oczywiście to nie wszystko co wiąże się z posiadaniem samochodu. Nasza furę, będziemy mogli również wykorzystać aby pojechać na imprezę/randkę oraz... (!teraz niepełnoletni z pewnością powinni zaprzestać czytania!) dać buziaka na pożegnanie. Cóż jeszcze... Jak mówią sami twórcy „chodzi przede wszystkim o zabawę i styl” – w grze pojawi się 125 nowych przedmiotów, które mogą nam uatrakcyjnić nasz wypad na miasto. Wśród nowości pojawią się między innymi: stanowisko dla DJa, maszyna do karaoke, stół do pokera, podświetlany parkiet i wiele, wiele innych równie porywających obiektów.
  NIEKOŃCZĄCA SIĘ BIBA


Czas na sedno samej rozgrywki – imprezy. Jak wspomniałem na początku, nasze simy wyszaleć będą mogły się głównie na mieście. Specjalnie do tego celu, chłopaki z Maxis postanowili dodać tzw. „downtown” czyli obszar wypełniony po brzegi licznymi klubami, dyskotekami, barami czy też pubami. Lokali ma być naprawdę multum, będą miejscówki dla osób lubiących nowoczesną, elektroniczną muzę, hale koncertowe, klubiki z stylu lat 70’, czy też nawet, jakże popularne w Stanach kręgielnie. W zależności od nastroju, oraz towarzystwa, nasz pupilek będzie miał ochotę na wypad do konkretnych miejsc. Wiadomo, że z nowopoznaną dziewczyną nie umówi się na randkę do zatłoczonego klubu, czy też nie pójdzie z grupą kumpli do nastrojowej restauracji. Chociaż, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Za imprezowe kontakty z poszczególnymi osobami, odpowiedzialny będzie teraz konkretny system, który określał będzie naszą atrakcyjność, przebojowość i jeszcze kilka innych cech. Pojawi się również tzw. „chemia pomiędzy osobami”, dzięki której, z niektórymi simami będziemy się po prostu automatycznie łatwiej dogadywać i łatwiej będzie ich namówić do odpowiednich działań.  KTÓRA JUŻ GODZINA?


W NIGHT LIFE pojawi się również kilkanaście nowych rodzajów postaci oraz możliwości interakcji. Autorzy obiecują nam tłumy atrakcyjnych kelnerek, DJów, barmanów, czy też najzwyklejszych klubowiczów. Nasz wachlarz możliwości zostanie rozwinięty o kilka nowych rodzajów pocałunków, sposobów na flirtowanie, simy nauczą się nowych kroków tanecznych oraz kilku innych przydatnych umiejętności. A wszystko w imię upojnej i dobrej zabawy. Wiadomo przecież, że impreza sama się nie rozkręci. Powodzenie randki, zależeć będzie w głównej mierze od naszych poczynań. Nic nie będzie stało na przeszkodzie aby wyruszyć na balangę zaraz po obiedzie, wskoczyć do baru, później na jakieś żarcie a dopiero na koniec przetańczyć całą noc w klubie. Jeśli naszym simom wystarczy siły to urządzić sobie będzie można nawet kilkudziesięciogodzinny, imprezowy maraton. Podobno, gdy ktoś jest duszą towarzystwa, to może poderwać do zabawy nawet zmarłych, także, drodzy panowie i panie – wszystko spoczywać będzie w naszych rękach.  CZAS DO DOMU


Gra znajduje się już w końcowej fazie produkcji. Obecnie Maxis kładzie, wszystkie końcowe szlify, zaraz po których gierka trafi do tłoczni a później na półki sklepowe. Nie pozostaje już nic innego jak tylko czekać. Premiera już 16 września.
Zapowiedź - The Sims 2: Nightlife
SS-NG #34 wrzesień 2005
17